OGŁOSZENIA, 5.04.2020 r – NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

 Liturgia Wielkiego Tygodnia odbędzie się w tym roku bez udziału wiernych (maksymalnie 5 osób). Nie ma Drogi Krzyżowej ulicami parafii. Duchowo można łączyć się we Mszy Św. sprawowanej w naszym kościele:

– Wielki Czwartek – godz: 18:00,

– Wielki Piątek /liturgia/ – godz: 18:00,

– Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego – sobota – godz. 20:00,

W tym roku ze względu na szczególną sytuację nie organizuje się poświęcenia pokarmów, które należy poświęcić w gronie rodziny przed śniadaniem wielkanocnym. (załącznik w ogłoszeniach parafialnych).

Okazje do Spowiedzi Św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek  i Środę od godz: 10:30 do 12.30 oraz od godz: 15:0 do godz: 16:30.  ,

W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00.

Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego.

Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20:00. Na zakończenie kapłan pobłogosławi Parafię Najświętszym Sakramentem.

W naszym kościele można zaopatrzyć się w w wodę święconą /egzorcyzmowaną/ w sterylnych ampułkach – przydatną w wielu okolicznościach życia chrześcijańskiego.  

Przewodnik po Wielkanocy dostępny jest pod poniższym linkiem:

Wielkanoc w domu. Plik na urządzenia mobilne dostępny TUTAJ