Ogłoszenia, I Niedz. W. Postu, 1.03.2020

Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Zapraszamy o godz. 16.00 na  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym.

W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 .: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

W wielkim poście zapraszamy w każdy piątek o 16.30 na Drogę Krzyżową, a w niedziele o 16.00 na Gorzkie Żale. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii za dwa tygodnie – od 15.03.2020.  

W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa.  

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W piątek odwiedzimy chorych w domach – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.W sobotę o 16.30 nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej.

W piątek ma swoje spotkanie Rycerstwo Św. Michała Archanioła.

Dziękujemy mieszkańcom  ul. Rataja za sprzątanie kościoła, na sobotę zapraszamy parafian z ul. Huldczyńskiego 11.

Bóg zapłać za ofiary składane na zakup dzwonu jak też za złożony złom metali kolorowych na ten cel. Martwię się, bo mamy dużą kwotę do zapłaty w najbliższych miesiącach.

Polecamy akcję Caritas – Skarbonka Wielkopostna. Można je zabrać ze stolika przy wyjściu.

Zachęcamy do podjęcia adoracji w Kaplicy Najświętszego  Sakramentu. Deklaracje przy wyjściu.

Ks.Arcybiskup Wacław Depo poleca nam śpiew Suplikacji  w intencji powstrzymania zagrożeń w naszej Ojczyźnie. /Komunikat w załączeniu/, prosimy także o zapoznanie się z apelem Ministra Zdrowia. – do wglądu w gablotce.

 

W ub. Tygodniu pożegnaliśmy + Alicję Morel. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…