Ogłoszenia, 5.01.2020, 2 Niedz. po Bożym Narodzeniu – ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece, a w szczególności dzisiejszych jubilatów, którym gratulujemy dotychczasowej współpracy z łaską sakramentu małżeństwa i życzymy wytrwania w zobowiązaniach przyjętych w dniu ślubu.
  2. Dzisiaj o 15.00 Godzina Miłosierdzia i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  3. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. O godzinie 11.15 przed Urzędem Miejskim zgromadzimy się aby po krótkim powitaniu i rozmowie trzech króli z Herodem, wyruszyć w barwnym orszaku do Dzieciątka Jezus w naszej sanktuaryjnej świątyni ze śpiewem kolęd. Do udziału w tym orszaku serdecznie zapraszamy całe miasto i powiat.
  4. We wtorek przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta (nieszpory) na zakończenie starego roku o godz. 17.00. Po Mszy Świętej (Nieszporach) odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2019 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.
  5. W środę rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2020, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, Porządek Mszy Świętej  – jak w każdą niedziele w ciągu roku.
  6. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek miesiąca katecheza parafialna dla klas 6, 7, 8.Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30 Odmawianie cząstki różańca 30 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
  7. Za tydzień – I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła mieszkańcom Piłsudskiego 54: Masłowska, Micuła, Konieczna – 4 osoby, Kuc, Mroziński. Na sobotę prosimy mieszkańców Południowej.

Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy za obecność i   serdeczną atmosferę.

Na najbliższy tydzień odbędzie się ona w następującym porządku:   Wtorek, 7.01    –    od 9.00. ul. Leśna i od 15.00 Południowa 3; Środa, 8.01.  –  Brzechwy i Tuwima,  a od godz. 12.00 – Piłsudskiego 54; Czwartek, 9.01. -Równa; Piątek. 10.01. – Huldczyńskiego 14, od początkowych i końcowych numerów; Sobota 11.011 – ul. Polska domy pryw. i blok nr 14; Poniedziałek 13.01  –  Piłsudskiego 50 i Piłsudskiego 52. Oba bloki od początkowych numerów.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Południowej 3, na sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Leśnej.