Ogłoszenia, 04.08.2019 r.

Dzisiaj I niedziela miesiąca, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Kalendarz liturgiczny:

•W wtorek Święto Przemienienia Pańskiego.

•W czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

•W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

•W sobotę Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia. Jest także możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej /szczegóły w gablocie/.

Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców z ul. Huldczyńskiego 11.

 

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard Wyszyńskiego:

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Boże, źródło wszelkiej świętości, spraw, prosimy Cię, aby Kościół zaliczył go do grona swoich świętych. Wejrzyj na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo umiłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając.

Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen.