Ogłoszenia, 28.07.2019 r.

W najbliższą środę, 1 sierpnia, przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

W piątek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy m.in. o nabożeństwie I-sobotnim o 16.30.

Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia. Jest także możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej /szczegóły w gablocie/.

Dzisiaj po Mszy 12.00 będą poświęcane pojazdy.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Ul.  Rataja na sobotę prosimy mieszkańców z ul. Huldczyńskiego 11.

Trwają prace malarskie w prezbiterium – prosimy o obejrzenie z bliska malowania marmurowego ścian.

W tym tygodniu patronują nam:

• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.