Ogłoszenia, VIII Niedz. Zwykła, 3.03.2019

W tym tygodniu we środę 6 marca, przypada Popielec i rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy o 7.3o o 9.00  i o 17.00 na Msze św.z posypaniem głowy popiołem. Przypomi­namy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźli­wości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Na czas wielkopostnej pokuty i odnowy duchowej serdecznie zapraszamy wszystkich w każdy piątek na Drogę Krzyżową   o 16.30; w niedziele o 16.00 – Gorzkie Żale z rozważaniem Męki Pańskiej. (prosimy o przyniesienie do wtorku zeszłorocznych palm dla uzyskania popiołu).

Zachęcamy do podjęcia osobistego czynu wielkopostnego przez dzieła miłosierdzia, modlitwę, umartwienie (np. rezygnację z czegoś, np. – alkoholu, tytoniu, TV, słodyczy, itp.         Jest też propozycja skarbonki Rodzinnej Caritas (rozdamy we środę).

Dzisiaj po Mszy popołudniowej spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych..

Dzisiaj, w I niedzielę m-ca o godz. 15.00 Godzina  Miłosierdzia i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez mieszkańców  Senatorskiej 23., Na najbliższą  sobotę prosimy na godz. 9.oo o pomoc mieszkańców  z ul  Piłsudskiego 52..

Polecamy  prasę katolicką.