UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018 R.

Dzisiaj w parafiach naszej diecezji ponawia się akt zawierzenia MB Częstochowskiej /przed błogosławieństwem/.

Za tydzień, 2.IX. w I niedzielę m-ca o godz.15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca i Godzina Miłosierdzia. Natomiast  o godz. 7.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji Żywego Różańca.

Od przyszłej niedzieli wraca porządek Mszy „jak w ciągu roku” – czyli wraca niedzielna Msza o godz. 10.30.

Rozpoczynają się zapisy dzieci z klas III do grupy pierwszokomunijnej. Zapisujemy też chętnych do grona ministrantów. Ks. Janusz zapisuje młodzież do KSM-u.

W sobotę, 1.IX. o godz. 4.15 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, natomiast tydzień później – 8.IX.. – o godz. 7.00 do Krakowa. Są jeszcze wolne miejsca – zapisy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę będzie możliwość wesprzeć datkiem  do puszki chore dziecko. Bóg zapłać.

W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać:

•W poniedziałek wspomnienie św. Moniki.

•We wtorek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

•W środę, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

•W sobotę kolejne nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 16.30.

Sprzątanie kościoła – na sobotę prosimy mieszkańców z ul. Huldczyńskiego 7.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy +Annę Sikorą i Marię Wasek.  Wieczny odpoczynek …