UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27.05.2018 R.

    Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało) świętować będziemy w najbliższy czwartek, 31 maja. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę, z tym, że popołudniowa Msza odpustowa będzie o godz. 17.00 po której wyruszy procesja eucharystyczna.  Ołtarze  będą usytuowane tak jak w poprzednich latach. Wiernych prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy, strojeniu ulic i domów.

     Dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii świętej i dzieci rocznicowe biorą udział w procesji w swoich „pierwszokomunijnych” strojach.   Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I, II, III i IV, V do wzięcia udziału w sypaniu kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała i podczas oktawy. Próba w poniedziałek o godz. 16.00. przed kościołem. Prosimy o przynoszenie do zakrystii  kwiatów do sypania.      

     Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz. 9.00.,  

     1,06. – I piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. w Dniu Dziecka szczególnie zapraszamy do modlitwy za dzieci. Od 7.00  i 16.00 będzie okazja do spowiedzi, odwiedzimy też chorych w domach.  

     Spotkanie  dzieci przygotowujących się do rocznicy I Kom. Św. oraz dla ich rodziców odbędzie się dzisiaj o 16.50.

     Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Huldczyńskiego 22, na sobotę dyżur przejmą rodzice dzieci rocznicowych.

     W I sobotę miesiąca o 16.00 nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

     Obecnie peregrynacja trwa w bloku przy ul. Rataja. Bóg zapłać za serdeczne przyjmowanie Maryi Fatimskiej..

     W przyszłą I ndz. miesiąca o godz. 15.00 spotkanie dla Żywego Różańca i Godzina Miłosierdzia. Natomiast po wieczornej Mszy spotkanie dla przygotowujących się do S. Bierzmowania oraz ich rodziców.