13 Maja 2018, Wniebowstąpienie Pańskie

W dzisiejszą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 12.00, grupa 40 dzieci przystępuje do I Komunii Świętej.

Od poniedziałku do piątku będą one przeżywać swój Biały Tydzień podczas wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00 z nabożeństwem majowym.

W poniedziałek  zostaną wręczone obrazki – pamiątki, we wtorek poświęcimy  książeczki do modlitwy, we środę – dzień pamięci o misjach, we czwartek poświęcimy medaliki i szkaplerze, w piątek uczcimy Najświętrze Serce Pana Jezusa, w sobotę oddamy się Matce Bożej.

Za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a obecnie trwa nowenna do Ducha św. Młodzież przygotowująca się do s. Bierzmowania w przyszłą niedzielę przychodzi na Mszę o godz. 12.oo.

Dziś przeżywamy Dzień Fatimski (101 rocznica objawień),  po Mszy św. o godz. 16.00  procesja i różaniec  przed figurą Matki Bożej Fatimskiej na zewnątrz ościoła. Prosimy zabrać ze sobą świece.

Kontynuujemy peregrynację figurki MB Fatimskiej. W tych dniach na  ul. Metalowców. Wkrótce na ul. Rataja.  Zachęcamy wszystkie rodziny do przyjęcia Maryi i wspólnej modlitwy różańcowe.

Szkaplerz święty spotyka się we środę na skupieniu, zaś Bractwo św. Józefa w przyszłą niedzielę o 16.oo.

Sprzątanie kościoła – zapraszamy mieszk. ul. Huldczyńskiego 14.

Jest organizowany przez nasz KSM wyjazd wakacyjny  w góry dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego nowego tygodnia, a dzieciom komunijnym i ich rodzinom wielkiej radości ze spotkania z Jezusem w Eucharystii.