Ogłoszenia duszpasterskie 18 czerwca 2017 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za piękne przygotowanie ołtarzy w dniu odpustu, za dekoracje, kwiaty, zaangażowanie się i piękną asystę.
  2. Dzisiaj jest trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę Kaplicy MB Fatimskiej.
  3. Do czwartku, 22 czerwca nabożeństwa czerwcowe o godz. połączone z procesją wokół kościoła z racji oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – o 17.00 Msza św. i procesja do dwóch ołtarzy, po której na poświęcenie wianków z ziół i kwiatów i błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy też czcicieli św. Rity na krótkie spotkanie.

5. W piątek, 23 czerwca w liturgii przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.30, 9.00, i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Również w piątek, 23 czerwca o godz. 7.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy Dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców, dzieci, młodzież i rodziców.

7. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

8. Zbiórka okularów i ofiar na misje.

9. Pielgrzymka – najbliższa Gietrzwałd, Niepokalanów, Św. Lipka, Stoczek Klasztorny, Głodów – Jerozolima Wschodu, Toruń 30.06. – 01.07.2017 r.

10. 22 lipca zapraszamy na pielgrzymkę do Czernej /z udziałem ks. Marka Woldana/.

11. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Brzechwy i Tuwima (7 osób) za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Warszawskiej i Metalowców.

12. Polecamy nowy numer „Miłujcie się”.