Wersja dla słabowidzących

Msze św.

Og łoszenia duszpasterskie

Sakramenty św.

Nieustająca Nowenna odprawiana jest w każdy wtorek na Mszy św. wieczornej w tutejszym kościele.

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Zawierciu została erygowana jako wotum wdzięczności za Kongres Eucharystyczny przez biskupa Stanisława Nowaka 16 czerwca 1989 roku. Św. Jan Paweł II podczas Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie,15 sierpnia 1991 roku poświęcił kamień węgielny pod budowę świątyni, a w dniu 6 września 1996 roku wmurowano go w kościół powstający według projektu Włodzimierza Domagały.

kwi

Ogłoszenia parafialne 21.04. – 28.04.

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza oraz 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.  Ks. arcybiskup zachęca do podjęcia systematycznej modlitwy o nowych kapłanów. Można w zakrystii otrzymać specjalną deklarację i obrazek z modlitwą. Zapraszamy.

Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

We wtorek ma swoje spotkanie Unia Św. Rity. Zapraszamy też wszystkich czcicieli tej św. Patronki.

We czwartek, 25.04. zapraszamy o godz. 16.30 na Drogę Betlejemską do Dzieciątka Jezus

W piątek Wspólnota Szalupa zaprasza młodzież na spotkanie do domu parafialnego na godz. 18.00.

Na sprzątanie kościoła zapraszamy mieszkańców z ul. Weneckiej, Piłsudskiego 40, Kraszewskiego i Zaporowskiej. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za naszą świątynię.

3.04. wtorek, Św. Wojciecha, biskupa i męczennika

24.04. środa, Św. Jerzego, męczennika