Ogłoszenia duszpasterskie 11 czerwca 2017 r.

1. Dzisiaj naszej parafii, o godz.12.00 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Kamil Dobrowolski, który dwa lata temu pełnił u nas praktykę duszpasterską. Ks. Neoprezbiter pragnie tak podziękować za nasze modlitwy i serce.

2. Najbliższy czwartek w naszej Parafii, to Uroczystość Odpustowa Bożego Ciała. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem wieczornej sumy odpustowej, która rozpocznie się godzinie 17.00, a po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Wszystkie ołtarze są w dotychczasowych miejscach bez zmian – jak w roku ubiegłym. Przypominamy, że ostatni ołtarz jest na parkingu przed blokiem przy ul. Mylnej 12. – będziemy wdzięczni za przeparkowanie aut, aby był on wolny, także na trasie, aby nie przeszkadzały w uroczystościach. B. prosimy, jak co roku o piękne przygotowanie i udział w procesji oraz udekorowanie ołtarzy, a także trasy, okien i balkonów. W tym roku uroczystościom odpustowym przewodniczył będzie Ks. Marek Woldan – misjonarz z Papui.

3. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby w swoich strojach komunijnych włączyły się czynnie do tej procesji (dziewczynki sypią kwiatki, zaś chłopcy asystują). Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji i również sypały kwiatki. Do dzieci zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych wokół kościoła. Do dorosłych zwracamy się z prośbą, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę znalazły się osoby chętne do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów i figur. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Dzieci sypiące kwiaty w Uroczystość Bożego Ciała będą miały próbę we wtorek o godz.16.00.

4. W Boże Ciało odbędzie się u nas Festyn Parafialny. Będzie dużo atrakcji, m. in. fanteria z cennymi nagrodami. Gdyby ktoś miał życzenie przekazać jakiś fant, bylibyśmy bardzo wdzięczni.

5. Zbiórka okularów, które zostaną przekazane ks. Markowi i zawiezione jako dar dla mieszkańców Papui Nowej Gwinei

6. Pielgrzymki: – najbliższa Gietrzwałd, Niepokalanów, Św. Lipka, Stoczek Klasztorny, Głodów – Jerozolima Wschodu, Toruń, 30.06. – 01.07.2017 r.

7. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Łośnickiej (2 osoby) za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania  mieszkańców ul. Brzechwy i Tuwima.

8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy + Jana Ogrodnika. Wieczny odpoczynek …