Ogłoszenia duszpasterskie 14 maja 2017 r.

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii św. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wielki wkład w jej przygotowanie. Bóg zapłać za dar ołtarza – piękną kapę do odprawiania nabożeństw. Niech udział dzieci w białym tygodniu umocni naszą wiarę i miłość do Chrystusa Eucharystycznego. W piątek o 16.00 wyjeżdżamy do Leśniowa oddać się Matce Najświętszej.

2. Na czwartek na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich czcicieli Eucharystii – adorujących Pana Jezusa w kaplicy adoracji.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Zofii, wdowy i męcz., we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski, natomiast we czwartek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.

4. Za osiem dni – 22 maja doroczna Uroczystość ku czci św. Rity, z wyczytaniem intencji, poświęceniem róż, ucałowaniem relikwii i uroczystym błogosławieństwem. Poniedziałek, 22.05. godz. 17.00.

5. Kontynuujemy peregrynację figurki MB Fatimskiej. Obecnie trwa ona na ulicy Huldczyńskiego 7, następnie, za ok. tydzień, przejdzie na ul. Huldczyńskiego 11. Zachęcamy wszystkie rodziny do przyjęcia Maryi i wspólnej modlitwy różańcowej z okazji 100 – lecia objawień fatimskich. Bóg zapłać za cegiełki składane na budowę Kaplicy MB Fatimskiej. Są one jeszcze do nabycia w zakrystii.

6. Szkaplerzne Bractwo ma swoje spotkanie we wtorek, a Św. Józefa we czwartek o 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

7. W przyszłą III Ndz. M-ca w ofiarach pamiętajmy o inwestycjach parafialnych.

8. Sprzątanie kościoła – na sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Senatorska 23.

9. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Makieła. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Pielgrzymki z Parafii Bożego Ciala:

1. Gietrzwałd 30.06. – 01.07.2017 – 190 zł.

Zawiercie – Niepokalanów – Św. Lipka – Stoczek Klasztorny – Głotowo – Gietrzwałd – Toruń –Zawiercie

2, Kraków 29.07.2017 – 40 zł.

Rynek Główny – Kraków podziemny – Wawel

3 Kalwaria Pacławska 29.09. – 30.09.2017 – 130 zł.

Zawiercie – Przemyśl – Krasiczyn – Kalwaria Pacławska – Miejsce Piastowe – Mogiła – Zawiercie