Ogłoszenia duszpasterskie 30 kwietnia 2017 r.

1. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma św. Zapraszamy na godz. 15:00. na koronką do Miłosierdzia Bożego i krótkie nabożeństwo biblijne. Dzisiaj, jako zachętę do lektury Biblii, otrzymamy przy wyjściu na karteczkach sigla z Pisma św. („Chleb Słowa”).

2. Dzisiaj o 16.00 – Narodowe Czytanie Biblii – przy Fontannie – Plac Jana Pawła II zorganizowane przez KSM z Zawiercia.

3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które rozpoczynają się przed Mszą wieczorną.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Okazja do sakramentu pokuty. Prosimy też zgłaszać chorych.

5. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę. Zachęcamy również, by na te świąteczne dni wywiesić naszą narodową flagę.

6. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania w Kościele. Zapraszamy także na Godzinę Miłosierdzia i zmianę tajemnic Żywego Różańca.

7. Kontynuujemy peregrynację figurki MB Fatimskiej. Obecnie trwa ona na ulicy Huldczyńskiego 7, następnie przejdzie na ul. Huldczyńskiego11. Zachęcamy wszystkie rodziny do przyjęcia Maryi i wspólnej modlitwy różańcowej z okazji 100 – lecia objawień fatimskich. /Dnia 13 maja papież Franciszek dokona kanonizacji bł. Hiacynty i bł. Franciszka podczas swej pielgrzymki do Fatimy – których relikwie mamy w parafii/.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła parafianom z ul. Przechodniej były – 2 osoby, na sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Sienkiewicza.

9. Polecamy czasopisma: Niedzielę, Miłujcie się, Tęcza, i Echo Parafii. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki pod chórem.