Ogłoszenia duszpasterskie 23 kwietnia 2017 r.

  1. Dzisiaj – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 73 Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Zgodnie z prośbą papieża Franciszka dzisiaj jest zbiórka ofiar do puszki, by pomóc cierpiącemu już od przeszło 6 lat na skutek wojny bratobójczej, naszym bliźnim chrześcijanom w Syrii zwłaszcza niewinnym niczemu dzieciom. Wszystkim za dar serca – serdeczne Bóg zapłać!.

  2. Caritas składa także podziękowanie za skarbonki Jałmużny wielkopostnej. Jeśli jeszcze ktoś ją ma – prosimy złożyć przy ołtarzu.

  3. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną i Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, przed Mszami będzie czytany fragment listu do Galatów, a po południu będzie Celebracja Słowa Bożego.

  4. Dzisiaj po Mszy 16.00  zapraszamy rodziców uczniów klasy III przed pierwszą spowiedzią i Komunią Świętą.

  5. Bóg zapłać za ofiary – cegiełki na budowę kapliczki MB Fatimskiej – jako wotum wdzięczności w 100 rocznicę Objawień. Nazwiska osób, które nabędą cegiełkę umieścimy w księdze pamiątkowej i będziemy polecać MB w modlitwach. Cegiełki są w zakrystii.

  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła parafianom  z ul. Amatorskiej Były – 3 osoby, na sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Przechodniej.

  7. Prosimy zapoznać się z treścią plakatu Gaude Mater. Polecamy też prasę katolicką.

  8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Jerzego Iłczyhka. Wieczny odpoczynek.