Ogłoszenia duszpasterskie 09 kwietnia 2017 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Zapraszamy o 12.00 do konkursu na największą i najpiękniejszą palmę.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy do uczestnictwa w Świętym Triduum Paschalnym. Przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu w Wielki Piątek. Zachęcamy też do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aż do Wigilii Paschalnej

3. Przypominamy wszystkim o przyniesieniu świec na liturgię Wigilii Paschalnej. Paschaliki Caritas są do nabycia przy ołtarzu i w zakrystii.

4. W czasie Triduum Paschalnego można codziennie uzyskać odpust zupełny, biorąc udział w liturgii.

5. Dzisiaj peregrynacja Figury MB  Fatimskiej kończy się przy ul. Huldczyńskiego 1 – o 16.00 będzie Msza w int. Tych osób, które przyjęły Maryję.. Dzisiaj też peregrynacja rozpocznie się na ul. Huldczyńskiego 7. Zachęcamy rodziny do modlitewnego spotkania z MB Fatimską w rodzinnym gronie.

6. Bóg zapłać za ofiary – cegiełki na budowę kapliczki MB Fatimskiej – jako wotum wdzięczności w 100 r. Objawień. Nazwiska osób, które nabędą cegiełkę umieścimy w księdze pamiątkowej i będziemy polecać MB w modlitwach. Cegiełki są w zakrystii.

7. Za dwa tygodnie – 22.04. – wybieramy się na pielgrzymkę do Lichenia. Program piękny, /bez pośpiechu – będzie 2 kierowców/, wyjazd o 6.00, koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez mieszkańców ul. Senatorskiej D. prywatne /było 6 osób/. Na najbliższy piątek, na godz. 9.00 prosimy o pomoc mieszkańców ul. Równej.

9. Polecamy prasę katolicką – Tygodnik Niedziela i Dwumiesięcznik „Miłujcie się”, a także książki o Fatimie i Wielkich Ludziach naszej ziemi.