Ogłoszenia duszpasterskie 02 kwietnia 2017 r.

1. Serdecznie witamy O. Marka Kordaszewskiwgo z Lichenia, który przewodniczy naszym rekolekcjom. Program w gablotce i w okolicznościowych gazetkach. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj o 15.oo Godz. Miłosierdzia i zmiana Taj. Żywego Różańca. Od dziś rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. /stąd zasłony na krzyżach/.

3. Dzisiaj, w piątek i przyszłą niedzielę palmową można zaopatrzyć się w palny i ozdoby świąteczne oraz paschaliki – ofiary przeznaczone zostaną na dekoracje wielkanocne w naszym kościele.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św. Zapraszamy o 12.00 do konkursu na największą i najpiękniejszą palmę.

6. Obecnie peregrynacja Figury MB Fatimskiej trwa na ul. Południowej 6. Za ok. tydzień przejdzie na Huldczyńskiego 1. Zachęcamy rodziny do modlitewnego spotkania z MB Fatimską w rodzinnym gronie.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli; przy wyjściu z kościoła są do nabycia także książki o Fatimie i wielkich Zawiercianach.

8. Polecamy także uwadze film dokumentalny pt. „Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu”, który premierę będzie miał dziś o godz. 13:05 na antenie TVP 1.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Południowej 6 /było7 osób/, na sobotę prosimy mieszkańców Senatorskiej D. prywatne.

INTENCJE RÓŻAŃCOWE – KWIECIEŃ

INTENCJA PAPIESKA: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w Kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

INTENCJA PARAFIALNA: Aby wszyscy Parafianie skorzystali z łask, które Jezus wysłużył nam przez swoja mękę i krzyż; aby Wielki Post był czasem czynienia dobra.